Бербатов игра брилянтно в хайка за вълци

Публикувано на: 16.12.2009 10:50

Шампионът на Англия – Манчестър Юнайтед се наложи с „класическото” 3:0 над гостуващия на „Олд Трафорд” тим на Уулвърхемптън ("вълците"), в среща от междинния 17-и кръг на Висшата лига на Острова.

Рууни откри от дузпа в 30-ата минута, а в 43-ата Неманя Видич удвои преднината на домакините. Всичко в този двубой приключи окончателно в 66-ата минута, когато брилянтен пас на капитана на българския национален отбор Димитър Бербатов намери Валенсия в наказателното поле, като за последния, останал сам срещу вратаря на Уулвърхемптън, единствената опция бе да вкара топката в мрежата на гостуващия тим.

Така Юнайтед запази втората си позиция в класирането, като има равен точков актив, но и мач в повече от лидера Челси – 37. Уулвърхемптън, с 16-те си пункта до момента, е 18-и в подреждането, въпреки успеха в миналия кръг, като гост на Тотнъм (1:0).