Манчев донесе победата на ЦСКА над Черноморец в дебютния си мач

Публикувано на: 25.10.2008 21:56

Автор: Светлин Костов

©Нетинфо
Владимир Манчев бележи първия гол още в 48-ата секунда
Бившият национал Владимир Манчев се завърна по най-добрия начин в българския футбол и с два негови гола лидерът ЦСКА победи Черноморец с 2:1. Още в 48-aта секунда на мача нападателят бе изведен отлично пред вратата на гостите и от пет-шест метра хладнокръвно изпрати топката в мрежата на Иван Чворович.

В самото начало на второто полувреме Здравко Лазаров центрира в наказателното поле, където Манчев с глава изпрати коженото кълбо за втори път във вратата на Чворович, с което донесе и трите точки на "червените".

Под аплодисментите на около 1000 от най-верни привърженици на ЦСКА, заели места в късния вечерен час на трибуните на стадион "Българска армия", в 75-ата минута Владо бе сменен от младия полузащитник Николай Чипев.

Черноморец остави добри впечатления при гостуването си в столицата и показа, че неслучайно до този момент нямаше загуба в шампионата. Най-добър в отбора на гостите бе левият краен нападател Александър Стоймирович, който демонстрира не само отлична техника през целия мач, но и реализаторски умения.

В 32-ата минута след добро центриране на португалеца Марсио Нуньо именно Стоймирович изравни резултата. В последните десетина минути гостите от Бургас доминираха, но така и не стигнаха отново до изравнителен гол.