Пеев, Сираков и Кушев с цял мач за Амкар срещу Локомотив (Москва)

Публикувано на: 26.10.2008 13:39

Автор: Петко Борисов

©Пресслужба Амкар
Тримата българи в състава на Амкар - Мартин Кушев, Георги Пеев и Захари Сираков, играха 90 минути за тима от Перм при домакинското равенство 0:0 срещу Локомотив (Москва) в мача от 26-ия кръг на руското първенство.

Секунди преди края на двеминутното продължение на редовното време Пеев и Кушев бяха заменени от Афанасиев и Сикимич.

Пропуснатата победа остави Амкар на три точки от Динамо (Москва), който има и мач по-малко, в борбата за третото място в класирането.

Още в 8-ата минута Кушев можеше да открие резултата след центриране на Георги Пеев, но ударът му бе блокиран от Камболов.

В 66-ата минута пък бившият полузащитник на Локо (Сф) излезе на стрелкова ситуация, но стреля встрани.

Последните десет минути се играха само в полето на гостите от Москва, но те успяха да запазят точката, която обаче не им позволи да се изкачат от 8-ата позиция, която заемаха и до момента.