Литекс счупи каръка след 3:1 над Локомотив в Пловдив

Публикувано на: 26.10.2008 17:20

Автор: Светлин Костов

©plovdiv24.bg
Литекс спечели очаквано и заслужено гостуването си на Локомотив (Пд) в мач от 10 кръг на "А" група. Възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с 3:1 над "смърфовете", с което се изкачиха на 4-о място в класирането. С успеха ловчанлии прекъснаха каръка, който ги преследваше при гостуванията на отбора от началото на сезона.

Гостите откриха резултата в 18-ата минута, когато Том необезпокояван стреля от границата на наказателното поле за 1:0. 20 минути по-късно "оранжевите" удвоиха. Михаил Венков центрира в наказателното, където Нифлор изпревари неразчетено излезлия Ставрев, за да вкара с глава топката за втори път във вратата на Локомотив.

Ловчанлии продължиха с по-добрата си игра и през втората част. В 57-ата те реализираха трето попадение, което обаче бе отменено заради нарушение на Нифлор в нападение. Малко по оживената игра на домакините даде резултат и в 77-ата те намалиха. След разбъркване в наказателното поле на Литекс топката кацна на главата на Сечков, който не сгреши при завършващия удар.

При следващата си атака "смърфовете" изригнаха срещу съдията с претенции за дузпа, тъй като при шут на Милотинович топката срещна ръката на Венков. Две по-късно пък капитанът на гостите Ивелин Попов пропусна да сложи точка на спора, след като сам срещу вратаря стреля в аут. Все пак това стори Крум Бибишков. Нападателят засече с глава центриране на Дуду, с което оформи крайното 3:1 за Литекс.