Публикувано на: 26.10.2008 18:36

Автор: Петко Борисов

©ФК Вектра
Атанас Узунов позира преди началото на срещата
Бившият най-добър български арбитър Атанас Узунов отново ръководи мач - осем години, след като прекрати съдийската си кариера. Пловдивчанинът бе главен съдия на приятелската среща между Вектра и Витоша (Бистрица).

Помощници на Узунов бяха две негови колежки-рефери.

Гостите, водени от столичния кмет Бойко Борисов, победиха с 3:2 след силно второ полувреме.

През първата част домакините поведоха с два гола на Ваклинов и Вехов, но почивката Бистрица обърна развоя чрез Колев, Димитров и Николов и стигна до победата.

Атанас Узунов бе съдия от 1979 до 2000 година, като бе международен арбитър на ФИФА от 1989 година.

Върхът в кариерата на бившия шеф на съдийската комисия бе участието на Евро'96 в Англия, както и полуфиналът за купата на УЕФА Барселона - Байерн.