Публикувано на: 26.10.2008 20:21

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Микаел Силвестър е надскочен от противников играч
Арсенал спечели трудна победа с 2:0 като гост на Уест Хям в лондонското дерби на 9-ия кръг на Премиършип. Точни за "артилеристите" бяха защитникът на "чуковете" Фобер, който си отбеляза автогол, и Емануел Адебайор в последната минута на срещата. Така възпитаниците на Арсен Венгер излязоха на четвърта позиция в класирането с актив от 19 точки, измествайки Астън Вила, който е с две по-малко.

Първата част бе равностойна, но след почивката символичните гости увеличи натиска пред вратата на Грийн. Мениджърът на Арсенал пък пусна в игра Адебайор и Диаби вместо Насри и Уолкът, което увеличи нападателната мощ на тима.

В 72-ата минута Ван Перси удари греда от пряк свободен удар, а само три по-късно логичното се случи - Адебайор проби и центрира по тревата, но точно пред голлинията Фобер засече топката в собствената си врата.

В последната минута на срещата пък резервата Адебайор също се разписа, наказвайки лошо излизане на вратаря на "чуковете" Грийн.

Уест Хям - Арсенал 0:2
0:1 Фобер (75-авт)
0:2 Адебайор (90)