Фиорентина смачка Палермо като гост

Публикувано на: 26.10.2008 23:32

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Фиорентина постигна петата си победа за сезона, надделявайки при гостуването си на Палермо с 3:1 в последен мач от 8-ия кръг на Серия "А". С успеха си "виолетовите" събраха 16 точки и са само на една от водачите Удинезе, Интер и Наполи.

Гостите, които бяха без контузените Франко Семиоли, Мартин Йоргенсен и Масимо Гоби, поведоха в 20-ата минута, след като Джилардино засече с длан центриране на Сантана. "Божията ръка" на италианския национал обаче остана скрита за рефера Емидио Морганти и помощника му.

Домакините опитаха да върнат гола и бившият нападател на "виолетовите" Фабрицио Миколи на два пъти бе близо до изравняването, но Фрей парира опитите му.

Именно тогава Фиорентина нанесе втория си удар - Джилардино увлече защитата и пусна към Муту, който удвои с вътрешен фалц с десния крак.

След почивката сицилианците натикаха гостите в тяхната половина, но момчетата на Чезаре Прандели умело контраатакуваха.

В 50-ата минута Фабио Симплисио опита да скъса мрежата с удар от 5-6 метра, намалявайки на 1:2.

Гостите обаче хладнокръвно върнаха преднината си десетина минути по-късно, когато отново "обичайните заподозрени" Муту и Джилардино бяха замесени във втория гол на румънеца, който засече пас на партньора си.

Домакините се помъчиха да се върнат в мача, но вместо това Муту можеше да оформи хеттрика си, ако не бе самопожертвователната намеса на Матия Касани.

Палермо - Фиорентина 1:3
0:1 Джилардино (20)