Гройтер Фурт и Карата отстреляха ритуално Франкфурт

Публикувано на: 22.01.2010 22:20

©Интернет
Асен Караславов
Асен Караславов игра при разгромната победа на своя Гройтер Фюрт с 5:0 при гостуването на Франкфурт от 19-я кръг на Втора Бундеслига. Това е втора "петица" за тима от града на банките в последната седмица.

Бившият футболист на Славия игра 90 минути за Гройтер Фюрт и се отличи с няколко добри изяви.

Нериг откри головата серия в мача още в 16-та минута. Гройтер Фюрт удвои своята преднина в 38-та минута след гол на Алаги.

Шрьойк се разписа за 3:0 в 71-та минута, а четири по-късно Мюлер подпечата победата за тима на Асен Караславов. Ньоте в 81-та минута оформи крайния резултат в срещата.

След тази разгромна победа Гройтер Фюрт се отдалечи от опасната зона, след като има актив от 24 точки и се намира на десета позиция.

При загубата с 0:5 от Дуисбург Франкфурт бе скандално ощетен, след като бе признат гол по невероятен начин. топката удари гредата и тупна на 1 метър пред голлинията, на съдията отсъди гол за потрес на всички на стадиона. Днешната загуба закова Франкфурт на предпоследно място във Втора Бундеслига с 13 точки и почти нулеви шансове за спасение.

Засега към Бундеслигата уверено върви Кайзерслаутерн, преследван от Санкт Паули и новака Фортуна (Дюселдорф).

- Уникално нередовен гол в Германия (ВИДЕО)