Мамелъди би Аякс с 1:0 за ЧРД на Ицо

Публикувано на: 07.02.2010 19:22

©kickoff.com
Христо Стоичков
Воденият от Христо Стоичков тим на Мамелъди Съндаунс записа първа победа за 2010 година в южноафриканското първенство. Мамелъди постигна минимална победа над Аякс в Кейп Таун с 1:0 като гост. Това бе и един хубав подарък за българския наставник, който утре (в понеделник) има рожден ден и навършва 44 години.

Единственият гол в срещата отбеляза Лебоганг Мокоена в началото на второто полувреме. Гостите играха и с човек повече, след като в 29-та минута бе изгонен Клейтън Дениълс.

С тази победа Мамелъди отново е на три точки от лидера Суперспорт Юнайтед, който вчера победи Фрий Стейт Старс.

Христо Стоичков и неговия тим имат и мач по-малко. В следващият кръг Мамелъди посреща Платинум Старс на 10 февруари.