Несебър изхвърли Нафтекс за Купата

Публикувано на: 29.10.2008 18:42

©Официален сайт
Нафтекс (в зелено) отпадна от турнира за купата на България
Лидерът в Източната "Б" група Нафтекс отпадна в първия кръг на турнира за купата на България. Бургазлии загубиха с 1:2 след продължение при гостуването си на Несебър.

Домакините поведоха чрез Добрев в 47-ата минута, а Орлин Старокин изравни за в 70-ата. Двубоят стигна до продължения и още в 93-ата минута Митев вкара за Несебър, с което донесе победата на отбора си.

Единственият представител на "В" група в този кръг Сливнишки герой отпадна драматично след изпълнения на дузпи от гостуващия Пирин (Гоце Делчев). В редовното време резултатът бе 2:2, като всичките попадения бяха отбелязани в рамките на първите 17 минути. Гостите откриха чрез Тошев още в първата минута, след което с голове на Димитров в 11-ата и Лапантов в 14-ата отборът от Сливница обърна резултата. В 17-ата минута Пирин стигна до равенство след попадение на Иванов. При дузпите Пирин бяха по-точни и вкраха четири пъти от бялата точка, а играчите на Сливнишки герой реализираха само два пъти.

Представителят на окръжните групи Алмус Биър от село Сталийска махала не можа да продължи с изненадите и изгуби с 0:3 от Видима-Раковски, като мачът бе игран в село Трайково. Попаденията за тима от Севлиево отбелязаха Русев в 26-ата, Мичев в 62-ата и Тодоров в 69-ата минута.

В едно от дербитата на кръга Спартак (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 като домакин на Дунав. Единственото попадение в срещата бе дело на Евгени Курдов в 75-ата минута.

Алмус Биър (с. Сталийска махала) - Видима Раковски (Севлиево) - 0:3
Несебър - Нафтекс (Бургас) - 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)
Любимец - Свиленград - 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)
Марек (Дупница) - Миньор (Раднево) - 4:5 след дузпи (0:0 в редовното време и продълженията)
Сливнишки герой - Пирин (Гоце Делчев) - 2:4 след дузпи (2:2 в редовното време и продълженията)
Светкавица (Търговище) - Монтана - 4:5 след дузпите, (1:1 в редовното време и продълженията)

Заб.: Победителите от тези двубои ще играят във втория кръг, където се включват и отборите от "А" група.