Интер се смъкна на 4-о място след 0:0 с Фиорентина

Публикувано на: 29.10.2008 23:56

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Златан Ибрахимович се ядосва след пропуск пред вратата на "виолетовите"
Шампионът на Италия Интер се смъкна до четвъртото място в класирането на Серия "А" след изиграването на мачовете от 9-ия кръг на Калчото, след като завърши наравно 0:0 при гостуването си на Фиорентина.

"Нерадзурите" записаха втори пореден "хикс" след домакинската издънка с Дженоа преди седмица, когато отново не успяха да отбележат гол.

Удинезе, Наполи и Милан пък успяха да запишат победи и така изпревариха момчетата на Жозе Мауриньо в класирането.

Гостите нямаха много чисти положения на "Артемио Франки", въпреки че постоянно атакуваха вратата на Себастиан Фрей. Златният шанс за гол се откри пред Мансини още в 5-ата минута, когато бразилецът бе изведен зад защитата на "виолетовите", но мощният му удар разтресе гредата, след като вратарят успя да отклони леко топката.

Играчите на Чезаре Прандели пък претендираха за дузпа през първата част, когато Кордоба игра с ръка в наказателното си поле, но реферът даде знак играта да продължи.

В края на срещата "виолетовите" можеха и да грабнат трите точки, но нямаха шанс пред гола.