Публикувано на: 19.02.2010 21:56

©kickoff.com
Христо Стоичков
Христо Стоичков и Мамелъди Съндаунс най-вероятно ще бъдат вицешампиони на Южна Африка. Обратното вече почти граничи с чудото.

Днес беше доигран прекъснатия поради токов удар домакински мач на Съндаунс срещу Морока Шалоус.  Двубоят бе прекратен преди два дни в 37-ата минута.

Избраниците на Христо стартираха с два гола пасив, защото "лястовиците" вече водеха с толкова. До 67-ата минута обаче Мамелъди успя да стигне до равенство.

Последва бърза размяна на голове в 70-ата за Морока и в 76-ата за "бразилците" на Стоичков и краен резултат 3:3.

След този развой на събитията Суперспорт е начело с 57 точки, пред Мамелъди Съндаунс с 53.

До края остават два кръга. За да стане шампион тимът на Христо следва да си вземе двата мача, а Суперспорт да няма победа в своите.