Божинов с 30 минути и жълт картон при нова загуба на Парма

Публикувано на: 21.02.2010 19:05

©daylife.com
Българският нападател Валери Божинов игра 30 минути за Парма при загубата с 0:2 от Каляри в 25-ия кръг на италианското първенство. Поражението остави "дуковете" на 13-о място с 30 точки, а домакините се придвижиха на 8-а позиция с осем повече.

Божинов замени френския нападател Жонатан Биабяни, но нито той, нито българският национал успяха да компенсират ранните два гола на Каляри. В последните секунди на срещата Божинов получи и жълт картон за разкарване на топката.

Рома пестеливо стигна до победата на собствен терен с 1:0 над 17-ия в подреждането Катания. "Римските вълци" взеха трите точки благодарение на точния удар на Мирко Вучинич в 18-ата минута след центриране от корнер. Рома игра в тази среща без наказания си капитан Франческо Тоти и контузеното ново попълнение Лука Тони. Все пак този успех увеличи актива на отбора на 50 точки и скъси дистанцията от лидера Интер на 5.

Ювентус се върна на 4-о място в класирането след 2:1 над Болоня като гост. Диего и Антонио Кандрева се разписаха за "Старата госпожа", а Антонио Буске вкара между тези две попадения за Болоня.