Лион прати "Галактико" пред телевизорите

Публикувано на: 11.03.2010 00:14

©daylife.com
Голът на Роналдо не беше достатъчен
Реал (М) се прости с финала на Шампионската лига, който ще се състои именно на техния "Сантяго Бернабеу". Кралския клуб се сбогува с турнира отново на 1/8-финалната фаза, след като не успя да отстрани френския Лион.

Испанският гранд завърши наравно 1:1 в реванша и след загуба с 0:1 във Франция за седми пореден път ще гледа 1/4-финалите по телевизията.

Мултимилионната звездна селекция на Реал стигна само до един гол още в 6-ата минута чрез Кристиано Роналдо. Той беше достатъчен за продължения, за каквито обаче гостите не бяха дошли. Четвърт час преди края Миралем Пянич спря дъха на всички фенове на домакините с изравнително попадение.

След него играчите на Пелегрини направиха всичко възможно да вкарат, но не стигнаха до нищо опасно. За сметка на това на два пъти футболисти на френския отбор се озоваваха очи в очи с Касияс. Първо Лисандро стреля встрани сам срещу вратаря, а след това Делгадо пропусна нов страхотен шанс за победа на Лион.

В крайна сметка ремито се оказа достатъчни за "хлапетата", които приземиха новия "Галактико" още преди да е излетял.