Валери Божинов герой за Парма срещу Аталанта

Публикувано на: 14.03.2010 18:43

Валери Божинов донесе победата на Парма с 1:0 над Аталанта в мач от 28-ия кръг на Серия "А". Българинът влезе на терена в 62-ата минута и десет по-късно беше в прегръдките на съотборниците си. Бож получи пас от Ернан Креспо и с прецизно докосване донесе ценни три точки за "дуковете", които утвърдиха отбора в средата на таблицата.

Ювентус за пореден път поднесе разочарование на своите привърженици, като допусна равенство 3:3 срещу последния Сиена. "Старата госпожа" започна вихрено и до десетата минута водеше с 3:0 след два гола на Алесандро дел Пиеро и един на Антонио Кандрева.

Този резултат успокои домакините и позволи на Сиена да сътвори изненадата на кръга. Масимо Макароне намали след четврът час игра, а след почивката два гола на Абделкадер Гезал донесоха точка на последния в подреждането.

Третият Рома записа трето поредно равенство в Серия "A", след като завърши 3:3 при гостуването на намиращия се в зоната на изпадащите Ливорно. "Вълците" изпуснаха отлична възможност да съкратят разликата до лидера Интер на само 4 точки.

Хеттрик за Ливорно реализира Кристиано Лукарели, а за Рома се разписаха Симоне Перота, Лука Тони и Давид Писаро. За Рома отново не игра контузеният капитан и лидер на тима Франческо Тоти.

Борещите се за зона Европа Дженоа и Каляри сътвориха истинско голово шоу, като "грифоните" спечелиха с 5:3. което им отреди 7-ото място в подреждането.