Публикувано на: 01.11.2008 19:43

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Ибишевич и Обаси се кефят след поредния гол
Нападателното дуо на Хофенхайм - Ведад Ибишевич и Чинеду Обаси, отбеляза по два гола за осмата победа на новака срещу Карлсруе с 4:1 в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Босненският национал вкара първото и третото попадение в 15-ата и 75-ата минута, а нигерийският таран реализира втория и четвъртия гол, съответно в 67-ата и 78-ата. Себастиан Фрайс отбеляза почетния гол за гостите за 1:1 в 20-ата.

Шампионът Байерн (Мюнхен) трябваше доста да се потруди, докато стигне до успеха с 3:1 срещу непретенциозния тим на Арминия (Билефелд). Мирослав Клозе даде аванс на "баварците" в 25-ата минута, но звездата на гостите Артур Вихнярек изравни само пет по-късно след точно изпълнение на дузпа.

През втората част превъзходството на възпитаниците на Юрген Клинсман бе тотално. "Баварците" обаче поведоха отново чак в 76-ата минута, когато Рибери се разписа за 2:1 след подаване на
влезлия като резерва на почивката Лукас Подолски. Последният отбеляза третия гол от дузпа в 84-ата минута.

Чавдар Янков записа няколко минути при успеха с 3:0 на Хановер над Хамбургер. Българският национал се появи на терена в 88-ата минута на мястото на Ян Шлаудраф. Иначе домакините решиха изхода на двубоя още до 20-ата минута, когато вече водеха с 2:0 след попадения на Бастиан Шулц и Шлаудраф. В 79-ата Иржи Щайнер оформи крайното 3:0.

Шалке 04 се наложи над Енерги, въпреки че близо 40 минути игра с 10 души. В 52-ата минута от терена бе отстранен холандецът Орландо Енгелаар. Хайко Вестерман откри за гостите в 80-ата, а Джеферсон Фарфан затвърди успеха на "миньорите" с гол от дузпа в даденото от рефера добавено време. Станислав Ангелов и Димитър Рангелов не играха за Енерги поради наказания.

Валери Домовчийски игра 11 минути при тежката загуба на Херта от Вердер с 1:5 като гост. Бившият нападател на Левски влезе в игра в 79-ата минута на мястото на Максимилиан Нику. Ведад Ибишевич е убедително начело при голмайсторите с 13 попадения, следван от Артур Вихнярек (Арминия) и Патрик Хелмес (Леверкузен) - по 8, Миливое Новакович (Кьолн) и Клаудио Писаро (Вердер) - по 7.