Виляреал и Барселона с убедителни победи

Публикувано на: 01.11.2008 23:43

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Агуеро заби нови два гола за Атлетико (М)
Барселона и Виляреал постигнаха убедителни победи с по 4:1 съответно като гости на Малага и Атлетик (Билбао) в първи мачове от 9-ия кръг на Примера дивисион.

"Каталунците" започнаха съперника от самото начало и до 20-ата минута вече водеха с 2:1. Резултата откри Шави в 6-ата минута. В 13-ата домакините успяха да изравнят чрез Дуда. Радостта им обаче не трая дълго, след като шест по-късно Меси възстанови преднината на Барса. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част "каталунците" продължиха да газят и в 52-ата Шави заби трети гол във вратата на Малага и своя втори в мача. Гостите свалиха от темпото, което позволи на домакините да създадат няколко безобидни положения пред вратата на Валдес. Крайното 4:1 за Барселона оформи Влингтон, който си отбеляза автогол.

Вицешампионът на Испания Виляреал постигна същия резултат при визитата си на Атлетик (Билбао). "Жълтата подводница" излезе напред в резултата в 24-ата минута чрез Джузепе Роси. В 28-ата обаче домакините изравниха чрез ветерана Хосе Ечеберия.

През втората част Виляреал показа класата си и заслужено наниза още три, безответни гола. Гостите нанесоха окончателния си удар в 53-ата и 59-ата, когато точки бяха Робер Пирес и Санти Касорла. В последните секунди на двубоя Алтидоре оформи крайното 4:1.

Атлетико (М) не срещна трудности при домакинството си на Майорка. "Дюшекчиите" спечелиха на "Висенте Калдерон" с 2:0, а головете бяха дело на аржентинския талант Серхио Агуеро в 14-ата и 28-ата минута.