Юве си подари победа в дербито с Рома за ЧРД

Публикувано на: 02.11.2008 00:04

Автор: Петко Борисов

©Ройтерс
Дел Пиеро открива резултата в срещата с Рома
Ювентус победи Рома с 2:0 в дербито на 10-ия кръг на Серия "А" навръх 111-ия си рожден ден, което бе четвърти пореден успех на "бианконерите" във всички турнири. Така възпитаниците на треньора Клаудио Раниери вече са само на 3 точки от върха в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга утре.

Рома пък записа пета поредна загуба и столът под Лучано Спалети се класи все по-силно.

Домакините откриха резултата в 38-ата минута, след като капитанът Алесандро дел Пиеро изпълни специалитета си - перфектен пряк свободен удар, и матира вратаря на столичани Дони от близо 30 метра.

Малко преди това обаче гостите изпуснаха идеална възможност за гол - в 20-ата минута Баптища засече центриране на Панучи, но топката се отби в гредата.

След почивката Юве нанесе светкавичен удар - в 48-ата минута Марко Маркиони завърши по най-добрия начин бърза контраатака на Ювентус. Халфът получи пас от Дел Пиеро, финтира Рийзе и прехвърли излезлия да го пресрещне Дони за крайното 2:0.

Ювентус - Рома 2:0
1:0 Дел Пиеро (38)
2:0 Маркиони (48)