Айнтрах се измъкна от дъното, Борусия (Д) и Бохум не се победиха

Публикувано на: 02.11.2008 20:15

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Томас Ждебел се бори за топката с Мохамед Зидан от Борусия (Дортмунд)
Борусия (Дортмунд) се изкачи на шесто място в Бундеслигата, след като завърши наравно 1:1 с Бохум в местното дерби от 11-ия кръг в Бундеслигата. "Жълто-черните", които изместиха Херта, имат 18 точки - на 7 т. от лидера Хофенхайм. Столичани също имат 18 точки, но са с по-лоша голова разлика.

Полският полузащитник Томас Здебел откри резултата в полза на гостите с удар от волле в 27-ата минута. Мохамед Зидан обаче възстанови статуквото в 44-ата и донесе точката за тима от Дортмунд.

С гол на Михаел Финк в 52-ата минута Айнтрахт (Франкфурт) измъкна ценна победа с 2:1 при визитата на Борусия (Мьонхенгладбах) в опашкарското дерби. Гостите успяха да направят пълен обрат, след като Марко Рус имаше нещастието да си отбележи автогол в 12-ата минута. Чехът Мартин Фенин изравни само след четири минути, а малко след подновяването на играта Финк донесе трите точки за гостите.

Така Айнтрахт вече е на 12-а позиция - на 4 точки от зоната на изпадащите, докато новакът Борусия (М) остава предпоследен, на точка от фенера на колоната Енерги.