Публикувано на: 23.06.2010 19:04

Автор: Агенция Фокус

©daylife.com
Раис Мболи
Националният отбор на САЩ пречупи с гол в 92-ата минута състава на Алжир в последната среща от Група „С” на Мондиал 2010, като по този начин си осигури класиране на 1/8-финалите.

Единственото попадение в срещата реализира Лендън Донован, като минута по-късно Яхия от Алжир бе изгоенен за втори жълт картон.

Срещата се игра на стадион „Лофтус Версфелд” в столицата на Южна Африка – Претория, като вратарят на българския Славия – Райс М’Боли, игра цял мач за отбора от Северна Африка.
Така отборът на САЩ зае първото място в крайното класиране на потока с 5 точки в своя актив, а Алжир завърши на последна позиция с 1 точка.

Англия спечели първата си победа на Мондиал 2010, побеждавайки Словения с минималното 1:0 в последния си мач от Група „С”. Единственото попадение на стадион „Нелсън Мандела Бей” в Порт Елизабет бе реализирано от нападателя на Тотнъм - Джърмейн Дефоу, който се разписа в 23-ата минута след пас на Джеймс Милнър.

Със спечелените три точки възпитаниците на Фабио Капело се класираха за 1/8 финалите.