Базел взе точка от Барселона, Спортинг надви трудно Шахтьор

Публикувано на: 05.11.2008 00:06

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Барселона не подходи сериозно към мача с Базел от група "С", а потвърждение за това е равенството 1:1 на "Камп Ноу". Треньорът на "каталунците" Пеп Гуардиола даде почивка на част от основния състав, докато наставникът на швейцарците логично заложи на най-доброто с което разполага.

Неприятната новина за испанския лагер е, че полузащитникът Андрес Иниеста получи контузия в 65-ата минута и бе заменен принудително от Самуел Ето'о. За сметка на това пък пълни 90 минути записа Александър Хлеб.

Феновете на стадиона, а и пред малкия екран, със сигурност са останали разочаровани от представянето на любимците си, след като един час се мъчеха срещу скромния Базел.

Вероятно е трябвало да се появи Лионел Меси, за да може Барса най-сетне да стигне до гол. В 61-ата минута именно аржентинецът изведе "каталунците" напред само няколко минути, след като бе заменил Боян Къркич.

Вместо обаче триото в атака Меси-Анри-Ето'о да разкъса от голове противниковата мрежа, Базел изравни.

В 81-ата Ерен Дердюк направи резултата 1:1 и донесе точката за своя тим. Най-добра оценка за изявите срещу швейцарците получи капитанът на Барса Карлес Пуйол. За гостите най-добре се представи вратарят Костанцо, който успя да отрази по всевъзможен начин набезите на домакините.

В другия мач от групата Спортинг (Л) спечели с 1:0 домакинството си на Шахтьор (Д). Единственото попадение реализира резервата Дерлеи в 73-ата минута, който получи топката на дузпата, спря си я и с хубав изстрел донесе трите точки на своя тим.

След това поражение укранският шампион няма шанс да се класира за фазата на директните елимации на Шампионската лига. Сега единствената алтернатива ред Шахтьор е третото място, което дава право на участие в турнира за купата на УЕФА. Кандидат за тази позиция е и отборът на Базел.