Рангелов разнебити Борусия (Мьонхенгладбах)

Публикувано на: 23.09.2008 23:38

Автор: Ивайло Стефанов

©БГНЕС
Българският нападател Димитър Рангелов вкара гол и подаде за другите два при победата с класическото 3:0 на неговия Енерги срещу Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от турнира за купата на Германия.

Софиянецът откри резултата в 42-ата минута от дузпа за спъване на сръбския македонец Ивица Илиев след пас на другата балканска връзка – албанеца Ервин Скела.

Второто полувреме балканският рецитал продължи и на два пъти в 73-ата и 89-ата Ервин Скела материализира  отсъдените две дузпи за спъване на развихрилия се Димитър Рангелов, който пропусна още няколко пъти. Част от победата на източногерманците бе и другият българин в отбора Станислав Ангелов.

Други резултати: Айнтрахт – Ханза 1:2 (след продължение), Ерцербирге (Ауе) – Вердер 1:2, Майнц – Кьолн 3:1, Аугсбург – Байер 0:2, Шалке – Хановер 2:0.