Дел Пиеро приспа Реал (М) за втори път, Зенит надви БАТЕ Борисов

Публикувано на: 06.11.2008 00:01

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Ювентус изнесе чудесен тактически урок като гост на Реал (М) и спечели мача от група "H" на "Бернабеу" с 2:0. И двата гола бяха дело на ветерана Алесандро Дел Пиеро.

Момчетата на Клаудио Раниери изграждаха постепенно атаките си и се опитваха максимално да затруднят своя противник. От своя страна пък домакините действаха по-припряно и определно могат да съжаляват, че не спечелиха поне точка, след като на няколко пъти бяха близо до гол.

Юве поведе в 17-ата минута, когато Дел Пиеро получи топката в средата на терена, напредна към вратата на Реал и с левия крак прати топката в долния десен ъгъл за 1:0. До края на полувремето, а и през втората част, Кралския клуб не спираше да търси изравнителното попадение. Вместо това обаче в 67-ата минута Дел Пиеро поднесе своя специалитет. Капитанът на Юве матира за втори път Касияс след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

До края на мача ветеранът можеше да оформи своя хеттрик, но негов в шут в последните минути мина покрай лявата греда. От своя страна пък Реал не спираше да пробва всевъзможни начини, за да отбележи поне едно попадение, но късметът не бе на тяхна страна.

Впечатлени от играта и головете на Дел Пиеро феновете на Реал (М) също аплодираха ветерана при смяната му малко преди последния съдийски сигнал.

В другия мач от групата Зенит не допусна изненада при гостуването си на БАТЕ Борисов. Домакините не успяха да повторят добрата си игра отпреди две седмици, когато спечелиха една точка след 1:1 в Санкт Петербург.

Резултата за руснаците откри Павел Погребняк в 34-ата минута. След скоростна контраатака нападателят получи коженото кълбо отляво, фронтално на вратата и с премерен изстрел вкара за 1:0. Крайното 2:0 оформи Дани в 90-ата.

БАТЕ Борисов - Зенит 0:2
0:1 Погребняк (34)