Милан поведе Скудетото след успех над Парма

Публикувано на: 03.10.2010 11:44

©daylife.com
Милан излезе начело в италианската серия А след трудна победа като гост на Парма с 1:0. Българският нападател Валери Божинов бе резерва в състава на домакините и се появи на терена в 66-та минута на мястото на Анджело де Алмейда.

В срещата от 6-ия кръг Милан можеше да победи с по-изразителен успех, Златан Ибрахимович направи няколко пропуска, а в началото на втората част Роналдиньо бе близо до гол. Голяма заслуга Парма да не загуби с повече голове имаша вратарят Антонио Миранте.

Андреа Пирло отбеляза единствения и победен гол в 25-та минута с майсторско изпълнение от дистанция.Най-добрата възможност за пармалатите проигра швейцарецът Блерем Дземайли в 78-та минута, като вратарят Кристиан Абиати реагира чудесно и спаси.

Тaка след този успех Милан оглави класирането с 11 точки с 1 повече от Интер и Лацио, които в днес играят съответно с Ювентус и Бреша.
Етикети: Милан, фенове