Брилянтен Кишишев за нова победа на Брайтън

Публикувано на: 30.10.2010 19:33

©seagulls.co.uk
Бившият български национал Радостин Кишишев игра брилянтно при победата на неговия Брайтън с 3:0 над домакините от Питърбро в мач от Лига 1. Кишишев остана на терена до 78-ата минута, когато под бурните овации на своите фенове беше заменен.

Брайтън поведе след четвърт час игра. Ашли Барнс засече с глава на първа греда центриране от пряк свободен удар на Елиот Бенет. Повратният момент в срещата може да се каже, че беше в 26-ата минута. За удар без топка в наказателното поле Джордж Барнс от състава на домакините видя червения цвят на картона. Отсъдената дузпа пък беше пропусната от Бенет.

Все пак в 33-ата Албиън удвои преднината си. Испанският защитник Индо Калдерон се разписа от близко разстояние след центриране от корнер. Крайното 3:0 оформи Барнс с втория си гол в срещата. Кишишев изведе Бенет сам срещу вратаря Джо Люис, който го събори в наказателното поле. Съдията не се замисли и посочи бялата точка. Наказателният удар беше безпроблемно материализиран от 21-годишния Барнс.

С този успех Брайтън запази преднината си на върха и вече е с 31 точки. Втори и трети са Хъдърсфилд и Колчестър с по 23. С точка по-малко са Бърнмаут и днешният съперник на Албиън - Питърбро.