Тодор Паланков донесе трите точки на Пирин срещу Вихрен

Публикувано на: 07.11.2008 18:04

Автор: Светлин Костов

©pirinfc.com
С гол на Тодор Паланков в средата на второто полувреме Пирин победи с 2:1 Вихрен в Благоевград. Още от първите минути стана ясно, че гостите от Сандански са дошли за трите точки. В 3-ата минута техен гол беше отменен, тъй като авторът Золтан Фехер се е намирал в положение на засада.

Пет по-късно домакините също декларираха намеренията си. Удар на Попов от чиста позиция обаче беше отразен от Лучини. След първите десет минути играта се разпокъса, а главният съдията Антон Генов показа по няколко жълти картона за играчи от двата отбора.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Константин Хазуров откри резултата. Три по-късно обаче равенството беше възстановено. Еривертон изпълни перфектен прякс вободен удар, пращайки топката в долния десен ъгъл на Чавдаров. До края на полувремето играта се пренесе в средата на терена и не предостави нови голови положения пред двете врати.

Втората част започна със силен натиск на домакините, но първо Пиетробон стреля от близо над гредата, а след това и Даниел Пеев пробва късмета си. Превъзходството на Пирин бе затвърдено в 63-ата минута. Золтан Фехер изчисти топката с глава, но тя попадна в Тодор Паланков, който с диагонален изстрел от въздуха намери далечния ъгъл на Лучини - 2:1.

В 68-ата гостите трябваше да останат с човек по-малко, но реферът спести втори жълт картон на капитана Валери Георгиев, който фаулира грубо Пеев. Пет минути преди края на срещата Вихрен бе близо до изравняване, но възползвалият се от грешка в защитата на Пирин Тихамер стреля над вратата и лиши тима си от точката.
Етикети: пирин, вихрен