Ботев обърна Созопол в Царево, кмет попържа

Публикувано на: 17.11.2010 16:00

Автор: news4000.bg, Проспорт.бг

©Интернет
Ботев направи мощна крачка по пътя си към професионалния футбол. На стадиона в Царево пловдивчани се наложиха с 2:1 над преследвача Созопол, в отложен мач от 14-ия кръг на Югоизточна "В" група. Играчите на треньора Марин Бакалов губеха на почивката, но след това стигнаха до обрат и три точки.

Стефан Тошков засече кълбото във вратата на Ботев за 1:0 в 43-ата след флангово центриране на Венко Братанов. През първата част Атанас Курдов пропусна за "канарчетата". В 17-ата минута нападателят посрещна топката след корнер на удобна позиция, но след слабия му изстрел се стгина само до греда.

Малко по-късно Георги Какалов не намери целта с шут от вратарското поле.

Веднага след почивката Ботев изравни чрез Атанас Курдов, който материализира образцова контраатака. Домакините обаче показаха, че точката не ги удовлетворява и продължиха да са по-активни в атака. Това пък даде шанс на гостите да използват бързите си играчи за контри. Созополци често се принуждаваха да спират набезите на "жълто-черните" с нарушения пред пеналта. Около 70-ата на два пъти Ботев получи правото да изпълни пряк свободен удар. При втория си опит Николай Манчев донесе победата на отбора си с виртуозно изпълнение. Капитанът на "канарчетата" от нулев ъгъл намери сглобката, след което топката спря във вратата на Созопол за крайното 1:2 в мача.

Пловдивчани играха на стадиона буквално пред своя публика. От присъстващите 1 000 зрители, повече от половината бяха привърженици на Ботев.

Сред домакините се открои кметът, който в иначе коректния мач и обстановка, достигна до емоционален пристъп и се обърна в една ситуация към съдията с култовото: "Свири дузпа, бе п.дерас!". Иначе и играчите и съдиите се даржаха коректно, публиката също не създаде никакви проблеми на полицията.