Мишо Александров с 84 минути при успех на Борусия (Д)

Публикувано на: 08.11.2008 14:10

Автор: Светлин Костов

Българският талант Михаил Александров игра 84 минути за втория отбор на Борусия (Дортмунд) при домакинската победа с 3:1 над лидера в подреждането Кьолн. Бившият вече капитан на юношеския национален отбор до 19 години се представи великолепно, като на няколко пъти изпробва рефлекса на вратаря на "козлите". Мишо бе сменен от Шмелцер.

За изненада обаче на близо 700-те души на малкото стадионче в Роте Ерде гостите откриха резултата чрез Лаукс. "Жълто-черните" веднага се активизираха и в 40-ата минута Кристофер Кулман засече с глава подаване на Вранчич за 1:1. През второто полувреме Борусия заигра още по-силно и заслужено стигна до нови две попадения. Четири минути след подновяването Кулман се разписа за втори път, засичайки центриране на Ноймайстер.

Превъзходството в началните минути на дормундци беше затвърдено в 53-ата. Вранчич центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Ноймайер за 3:1. За халфа това беше първи гол с фланелката на Борусия, след като дълго време лекува контузия.