Публикувано на: 08.11.2008 16:20

Автор: Светлин Костов

©Нетинфо
Голмайсторът за Черно море Миро Манолов (вдясно) е надскочил Павел Виданов
Шампионът ЦСКА завърши наравно 1:1 като домакин на Черно море в мач от 12 кръг на "А" група. Резултата на стадион "Българска армия" откри Тодор Янчев в 66-ата минута, а ремито бе фиксирано в 72-ата от Мирослав Манолов.

Гостите от Варна създадоха първото сериозно положение в срещата в 9-ата минута, когато Манолов нацели дясната греда. Две по-късно Здравко Лазаров бе изблъскан в гръб в наказателното поле, но съдийски сигнал не последва.

В 28-ата минута Маркиньос създаде най-чистото положение за "червените", след като топката се спря в десния страничен стълб. До края на първата част двата тима създадоха по още няколко ситуации пред двете врати, но гол не падна.

Второто полувреме започна с принудителна смяна в състава на ЦСКА. В 49-ата минута Кирил Котев бе заменен от Александър Бранеков. В 55-ата минута пък варненци можеха да открият резултата след грешка на Беконо, който не успя да улови топката след изстрел на Юруков.

Така се стигна до 66-ата, когато Здравко Лазаров подаде към Тодор Янчев, за когото не остана нищо друго, освен с премерен шут да вкара за 1:0. Радостта на "червените" обаче не трая дълго, след като в 72-ата Мирослав Манолов с глава оформи крайното 1:1.

В последните минути на мача ЦСКА притисна Черно море, но така и не успяваше да се справи с отличната игра в защита на "моряците".