Литекс завърши есента като шампион

Публикувано на: 28.11.2010 20:06

©dnevnik.bg
Литекс победи с 1:0 Калиакра на градския стадион в Каварна в мач от 15-ия кръг в "А" група. Единствения гол отбеляза Дока в 29-ата минута.

Първото положение дойде за домакините след изпълнение на ъглов удар във втората минута и изстрел с глава на Мартин Димов. В 7-ата Четин Седула центрира в наказателното поле, където Раденцов стреля неточно. След началния домакински натиск Литекс взе контрол и натисна.

След четвърт час игра удар на Дока срещна страничния стълб. Само пет по-късно отново негов шут удари и напречната греда. Все пак бразилецът успя да отбележи в 29-ата минута след грешка в отбраната на домакините.

Второто полувреме протече доста равностойно. Може да се каже дори, че домакините бяха по-настойчиви. В самия край на срещата Садула пропиля най-доброто положение за каварненци, изпускайки сам срещу вратаря.

С тази победа Литекс запази преднината си от 5 точки пред втория Левски, а Калиакра остана 11-и с 16 т.