Рома изпусна Болоня, Тоти с 400 мача в Калчото

Публикувано на: 09.11.2008 13:23

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Болоня и Рома завършиха 1:1 в изтеглен мач от 11-ия кръг на италианското първенство. Капитанът на столичани Франческо Тоти откри резултата в своя мач номер 400 в Калчото, но късен автогол на Сисиньо донесе точката на домакините при дебюта на Синиша Михайлович на кормилото на тима.

През първата част двата отбора пропуснаха по няколко изгодни положения. Марко Ди Вайо на два пъти беше близо до гола за Болоня, а Мирко Вучинич и Матео Бриги можеха да се разпишат за "вълците"

След почивката темпото на игра спадна. В 68-ата минута след центриране на Макс Тонето отляво топката попадна в краката на Тоти, който преодоля Франческо Антониоли със силен удар в близкия ъгъл.

Двубоят вървеше към победа на Рома, която щеше да прекъсне серията от четири поредни загуби в първенството, но в 91-ата минута Сисиньо си вкара нелеп автогол, след като се опита да изчисти с плонж с глава центриране на Ди Вайо отдясно.

Така столичани останаха на 17-о място с 8 точки, а Болоня е 18-и със 7 точки.