ЦСКА загуби с 1:3 на "До Драгао"

Публикувано на: 15.12.2010 22:53

©АП

ЦСКА загуби с 1:3 гостуването си на Порто в последен мач от група "L" на турнира Лига Европа. Домакините поведоха чрез защитника Отаменди в 23-ата минута. В началото на втората част Спас Делев вкара за 1:1. В 55-ата пък Рубен отново изведе домакините напред, а две по-късно Фалкао пропусна дузпа. Във втората минута на добавеното време Родригес фиксира крайното 3:1.

Двубоят на "До Драгао" започна равностойно и още в 5-ата минута шут на Тонев мина над гредата. Малко след това пък Фалкао от удобна позиция стреля слабо покрай гредата. Порто овладя инициативата, докато "армейците" чакаха своя шанс на контраатака. Последваха два пропуска на Валтер, за да се стигне до 23-ата минута.

След ъглов удар и разбъркване в пеналтерията на  топката попадна на крака на Отаменди. Той от своя страна стреля светкавично, а коженото кълбо се отби в десния страничен стълб на Мболи и влезе във вратата.

Домакините нацелиха и напречната греда в 30-ата минута чрез Валтер. Малко преди това пък Мболи трябваше да се намесва решително след мощен изстрел на Фалкао.

Като цяло ЦСКА не седеше лошо на терена. На няколко пъти момчетата на Милен Радуканов организираха добри комбинации, които обаче не успяваха да докарат до завършваща фаза.

След като началото на второто полувреме се забави с половин минута заради нахлул на терена фен на домакините, който след това спокойно отиде и си седна на трибуните, в 47-ата "червените" изравниха. Мболи шутира силно напред, където Майкон увисна, а Спас Делев от движение прати топката в долния ляв ъгъл на Елтон за 1:1.

Радостта на "армейците" обаче продължи много кратко. В 55-ата Рубен вкара за 2:1. След изпълнение на пряк свободен удар от страна на Белучи топката срещна тялото на Акуаро. Кълбото буквално се спря пред играча на "драконите", който безпроблемно от границата на малкия пеналт матира Мболи.

Почти веднага след това Виданов извърши нарушение в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Добрата вечер на вратаря на ЦСКА обаче продължи, след като хвана удара на Фалкао.

До края на срещата домакините задържаха повече топката, но не успяваха да застрашат сериозно противниковата врата. Въпреки това "червените" действаха много смело и само късметът и може би липсата на по-голяма настойчивост им попречи в завършваща фаза. В 93-ата обаче Джеймс Родригес остана непокрит, получи топката и с диагонален шут отляво фиксира крайното 3:1 за Порто.

В другия мач от групата Бешикташ победи Рапид (В) с 2:0. Головете в Истанбул вкараха Куарешма в 32-ата и Ернст в 45-ата минута.