Генков с 67 минути и жълт картон в Русия

Публикувано на: 09.11.2008 17:23

Автор: Петко Борисов

©Официален сайт
Нападателят на Динамо (Москва) Цветан Генков игра 67 минути при победата на столичани с 2:0 над Луч-Енергия (Владивосток) в мач от 28-ия кръг на руската Висша лига.

Българинът започна като титуляр и в 29-ата минута бе декориран в жълто за нарушение срещу Михеев. Минута по-късно пък Хохлов откри с удар от 25 метра - 1:0.

В 43-ата минута Генков можеше да удвои, но острият му удар не намери очертанията на вратата. След почивката българинът отново имаше добър шанс пред себе си в 52-ата минута, но отново не бе достатъчно концентриран, след което бе заменен от Александър Димидко.

Крайния резултат оформи именно Димидко, който се разписа в 83-ата минута. Така Динамо отново излезе на трета позиция, изпреварвайки Амкар (Перм) с 2 точки.