Богаташи дишат прахта на Стойчо в Египет

Публикувано на: 25.12.2010 22:31

©Интернет
Стойчо Младенов
Богаташите от Ал Ахли продължават да дишат прахта на Стойчо Младенов и неговия ЕНППИ. Отборът на "червената" легенда задържа втора-трета позиция, заедно с Исмаили. Двата тима имат по 26 точки, с четири по-малко от Замалек. Ал Ахли е на четвърта позиция с 24 точки.

На връх Коледа ЕНППИ победи, като гост Харас Ел Ходуд с 3:2. В Александрия избраниците на Младенов поведоха с гол на Солиман в 43-ата минута, но Салама бързо възстанови равенството в 45-ата минута.

Последните четири минути на мача взривиха емоциите на феновете. В 86-ата отново Солиман, а в 88-ата Галал дадоха преднина на ЕНППИ до 3:1. Силите на домакините стигнаха за още един гол в 90-ата минута за крайното 3:2.

На 30 декември ЕНППИ приема Петроджет от Суец, след което има прекъсване до 1 февруари. Отборът от града, на който е кръстено едно от най-големите хидроинженерни съоражения на планетата - Суецкишя канал, е само на три точки от ЕНППИ и победа над него би отдалечила пряк конкурент от челната тройка.