Публикувано на: 15.11.2008 17:55

Автор: Светлин Костов

©herthabsc.de
Валери попадна в прегръдките на своите, след победния гол срещу Хамбургер.
Българският нападател Валери Домовчийски вкара втория си гол за сезона с екипа на Херта, с който донесе и победата с 2:1 на своя отбор над гостуващия Хамбургер, пред 48 285.

Гостите излязоха напред в резултата чрез Младен Петрич в 12-ата минута. В 47-ата Сичеро изравни с глава, засичайки центриране на Шахед отдясно. Две по-късно дойде частът Домо, който на почивката замени Рафаел. Нику навлезе в назателното поле и от малкия пенал намери българския нападател, за който не остана нищо, освен от около пет метра да направи 2:1.

До края на мача гостите бяха по-активният състав, но устремът им към равен резултат не бе възнаграден.

След тази победа столичани изместиха Хамбургер от 4-ото място и с 24 точки са само на 4 от водачите Леверкузен и Хофенхайм и на 1 от третия - Байерн. В следващия кръг Харта гостува на негостоприемния стадион на Бохум.