Публикувано на: 25.09.2008 01:02

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Хулио Крус ликува след победния си гол срещу Лече
Гол на Хулио Крус за успеха с 1:0 срещу Лече направи Интер едноличен лидер в класирането на Серия "А". Това бе мач №100 поред за Жозе Мауриньо без загуба в домакински мачове, като серията на португалеца продължава вече три години.

Капитанът на "нерадзурите" Хавиер Санети пък изигра своя мач №600 със "синьо-черната" фланелка, като носеше специална лента, на която бе изписано 600 и имената на отборите, срещу които аржентинецът е играл откакто е на "Джузепе Меаца".

След безплодна първа част, на полувремето треньорът Мауриньо извади Киву и пусна в игра Крус, което бе златният му ход. Аржентинският нападател се отблагодари за шанса с победен гол в 79-ата минута, след като получи пас от Златан Ибрахимович.

Така Интер вече води еднолично с актив от 10 точки от четири мача, а Лацио и Аталанта ги следват по петите с 9.
Етикети: интер, италия