Публикувано на: 25.09.2008 01:15

Автор: Ивайло Стефанов

©БГНЕС
Диего Милито вече води при голмайсторите в Серия "А" с 4 гола
След като наскоро изненада Милан, отборът на Дженоа победи още един фаворит за титлата в Италия, след като надделя над Рома с 3:1. Загубата остави столичани с актив от само 4 точки от първите 4 мача, докато лидерът Интер вече има 10.

"Вълците", които бяха без контузените Тоти, Баптища, Касети, Жуан и Писаро, пуснаха гол още при първата атака към вратата им, когато Джузепе Скули засече центриране на Гасбарони и откри резултата - 1:0.

В 29-ата минута обаче момчетата на Лучано Спалети изравниха чрез Даниеле де Роси, който бе точен с глава.

Втората част бе абсолютно копие на първата и в 61-ата минута Диего Милито отново даде преднина за генуезците с третия си гол в третия си мач от началото на сезона. В следващата атака Кристиян Панучи пак изравни, но реферът отмени попадението му заради засада, въпреки протестите на гостите.

Столичани ревнаха срещу съдията Бриги няколко минути по-късно, когато останаха с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на голмайстора Де Роси.

Последва нов студен душ за Рома - Диего Милито отново се разписа, оформяйки крайния резултат 3:1. С това си попадине аржентинецът поведе в голмайсторската листа с 4 гола заедно със Сарате от Лацио.