Голова фиеста на Бернабеу - Реал мачка със 7:1

Публикувано на: 25.09.2008 03:33

Автор: Ивайло Стефанов

©БГНЕС
Рафаел ван дер Ваарт се радва, след като току-що е открил резултата срещу Спортинг (Хихон)
Реал (Мадрид) разби Спортинг (Хихон) със 7:1 и подобри "постижението" на най-големия си съперник Барселона отпреди три дни, когато момчетата на Гуардиола победиха същия съперник с 6:1 на "Камп Ноу". Рафаел ван дер Ваарт се отчете с хеттрик за шампионите, капитанът Раул вкара два, а Игуаин и Робен се разписаха по веднъж.

Головата фиеста на Реал бе постигната въпреки отсъствието на Рууд ван Нистелрой, който получи почивка от Бернд Шустер.

Гостите заложиха на здрав бетон в защита, но в 18-ата минута крепостта падна - Рубен де ла Ред центрира към Раул, който продължи с глава към Ван дер Ваарт и холандецът простреля Санчес за 1:0. В 33-ата минута отново бившият халф на Хамбургер удвои с красив гол с пета.

Играчите от Хихон бяха в нокдаун и само три минути по-късно Игуаин покачи на 3:0 след пас на Робен отдясно.

След подновяването на играта Ван дер Ваарт оформи своя хеттрик още в първата минута на втората част, а пет минути по-късно Робен финтира вратаря на гостите и направи 5:0.

Футболистите на Спортинг все пак успяха да върнат едно попадение чрез Кике Матео, който се разписа в 53-ата минута. Малко по-късно дойде ред и на Раул да се разпише, след като добави отбилата се в напречната греда топка след удар на Робен.

Крайният резултат бе оформен в 65-ата минута, когато капитанът на Реал заби втория си гол след двойно подаване със Савиола.
Етикети: испания, реал