Юнайтед гази 7:0 без Бербатов в Сиатъл

Публикувано на: 21.07.2011 10:22

©AP
Манчестър Юнайтед прегази със 7:0 Сиатъл Саундърс във втория си мач от щатското турне. Димитър Бербатов не игра заради получена по-рано през седмицата лека контузия в глезена.

Пред рекордните за футболен мач в Сиатъл 67 052 зрители "червените дяволи" водеха само с 1:0 до почивката с попадение на Майкъл Оуен. През второто полувреме обаче Маме Диуф направи 2:0, Уейн Рууни записа хеттрик, а последните два гола добавиха Парк и Габриел Обертан.

Три от попаденията паднаха за 3 минути. На вратата на домакините бе Кейси Келър, бившият вратар на Лестър и Тотнъм. Алекс Фъргюсън пусна в игра само едно от новите попълнения - Ашли Йънг, а Давид де Хеа и Фил Джоунс останаха сред резервите.

Манчестър Юнайтед игра с новия си резервен екип в синьо-черно. С такива фланелки "дяволите" са излизали преди 80 години.