Грешки и пропуски провалиха ЦСКА в Холандия

Публикувано на: 23.07.2011 21:35

Автор: Sportal.bg

ЦСКА записа първа загуба по време на лятната си подготовка. "Армейците" претърпяха тежко поражение с 0:3 от холандския Де Граафшап в петата контролна среща от лагера си в Ниската земя. Това бе и най-слабото представяне на тима досега. Мачът бе официално представяне на 14-ия в елитната холандска дивизия от миналия сезон.

Първото попадение за домакините падна в 6-ата минута след груба грешка на Апостол Попов, който позволи топката да мине между краката му и да попадне в Кухала и холандският футболист бе безпощаден. Пет минути по-късно "армейската" отбрана отново увисна и Ван Дер Паверт удвои резултата. 0:3 направи Мейер в 84-ата минута с куриозен гол от центъра.

Притеснително за треньора Милен Радуканов бе представянето на тима и в двете фази на играта и то само седмица преди мача за Суперкупата на България с Литекс. В защита "червените" бяха изключително неубедителни, като първите два гола паднаха след колективни грешки в ариергарда на тима. Вратарят Благой Макенджиев пък не доказа, че е готов за титуляр, а в края на мача дори пусна гол от центъра.

В нападение пък с невероятни пропуски се отличи Спас Делев, който за първи път през лятото игра на върха на атаката. Активни в пропуските бяха още новите попълнения Янис Зику и Жуниор Мораеш.

Интересен е фактът, че в стартовия състав на Радуканов за тази среща не попадна нито един от бразилците в състава на ЦСКА - Маркиньос, Мишел Платини и новите попълнения Адемар Жуниор и Жуниор Мораеш.

Първото полувреме ще се запомни с невиждани пропуски на "армейците". Първо в 5-ата минута Спас Делев проби отдясно, напредна и стреля, но топката мина встрани от вратата. Веднага след това Апостол Попов допусна груба грешка и позволи на Кухала да открие резултата. При 0:1 Янис Зику изведе с технично копване Грегъри Нелсън, но изстрелът на холандеца бе отразен от вратаря на домакините. Веднага след това нова колективна грешка в отбраната позволи на холандците да дръпнат с два гола след попадение на Ван Дер Паверт.

Оттам-нататък започнаха миговете на "червените". В 20-ата минута Александър Живец не успя да засече пас на Зику на сантиметри от вратата. Три минути по-късно и Борис Галчев опита късмета си, но шутът му отдалеч бе спасен. В 31-ата минута Зику разтресе напречната греда на холандската врата. След това Тодор Янчев и Делев излизаха сами срещу Терол, но така и не успяха да го преодолеят. За капак в 41-ата минута Делев за втори път удари греда, което вече дори предизвика иронични усмивки сред местните фенове.

През втората част заваля силен дъжд и темпото на игра значително падна. Все пак в 81-ата минута и Жуниор Мораеш бе изведен сам срещу вратаря на съперника, но и неговия изстрел не намери очертанията на вратата.

Накрая в 84-ата минута стражът Макенджиев допусна груба грешка и подари топката на Мейер, който го прехвърли от центъра за крайното 0:3.

Утре ЦСКА ще изиграе последна контрола от втория си летен лагер, като съперник ще бъде шестодивизионния немски СВ Зонсбек 1919. Следващата събота пък е мачът за Суперкупата на България срещу шампиона Литекс.