ЦСКА би Атромитос с два гола на Мораеш

Публикувано на: 02.08.2011 20:33

Мораеш с първи голове за ЦСКА
С два гола на новото попълнение Жуниор Мораеш ЦСКА победи с 2:1 гръцкия Атромитос в контролен мач, игран в Правец. Треньорът на "червените" Милен Радуканов заложи на почти всички привлечени това лято и на останалите резервни състезатели.

Изненадващо или не гостите първи стигнаха до попадение, въпреки че Мораеш нацели страничната греда с удар от около 25 метра. В 12-ата след рикошет във футболист на ЦСКА топката мина между двамата централни бранители Халилович и Григоров. Анастасакос я пое и с шут от близко разстояние опъна мрежата зад Благой Макенджиев.

Много бързо обаче "армейците" съумяха да обърнат развоя. Първо в 21-ата Мораеш открадна топката от Макрие, излезе сам срещу вратаря и технично го прехвърли за 1:1. Четвърт час по-късно пак той наказа грешка на противника и безпроблемно направи 2:1.

През втората част най-интересното беше гредата на гостите. Честите смени накъсаха двубоя и до сериозни голови положения не се стигна.