Марио Гомес потопи Черно море в София

Публикувано на: 18.09.2008 21:14

©БГНЕС
Марио Гомес се кефи след втория си гол в София
С два гола на звездата си Марио Гомес Щутгарт успя да обърне Черно море при гостуването си на Националния стадион "Васил Левски" в София. Варненци водеха в резултата до 66-ата минута чрез Танко Дяков, който бе точен в три минути преди края на първата част, но допуснаха Гомес да се разпише на два пъти (в 66-ата и 82-ата минута) и не успяха да измъкнат добър резултат срещу "швабите".

Гостите започнаха така, сякаш смятаха, че българският представител в турнира ще се победи сам, тъй като противно на класата си играчите на Щутгарт оставиха варненци да диктуват играта. Фернандес и Георги Илиев пропуснаха добри положения, след което неизбежното се случи в 42-ата минута, когато защитникът Танко Дяков засече с глава центриране от фаул и даде преднина на "моряците".

След почивката треньорът на гостите Армин Фее пусна в игра Какау и Хилберт и засили нападението си. И точно когато зрителите смятаха, че "моряците" ще удържат стихийните атаки на гостите, в 66-ата минута Марио Гомес успя да изравни след нещастен карамбол - Хмарук изби топката, която след няколко карамбола попадна у голмайстора на германцита и той я побутна в мрежата с удар над вратаря за 1:1.

Въпреки нелепия гол, варненци можеха пак да вкарат, но Юруков стреля разочароващо слабо сед извеждащ пас на Алекс в 71-ата минута.

Само две минути по-късно Гомес напредна отдясно, шутира по диагонала към долния десен ъгъл на Хмарук, но вратарят успя да докосне топката и тя рикошира в гредата

Осем минути преди края пък драмата за Черно море стана пълна, след като Супер Марио вкара втори гол след пас на Манин, оформяйки крайното 2:1.

"Моряците" опитаха да стигнат поне до равенството, но ударите им не попаднаха в рамките на вратата на Леман и в крайна сметка загубиха срещата.