Приключихме на Евро 2011 след 1-3 от Русия

Публикувано на: 15.09.2011 19:42

Националният ни отбор по волейбол отпадна от европейското първенство в Чехия и в Австрия. В мач от 1/4-финалите "лъвовете"  загубиха от Русия с 1-3 (25:22, 19:25, 18:25, 19:25) .

Двубоят започна равностойно и може да се каже, че продължи така до края на първия гейм. Превъзхождахме съперника при посрещането, което в случая се оказа ключово за затварянето на частта при 25:22. Освен това нямахме и загубен начален удар.

Вторият гейм стартира с две поредни точки за нас и 2:0. Последва изравняване, след което и обрат в резултата за 8:6 в полза на руснаците, при което последва първото техническо прекъсване. До втората пауза изоставахме в резултата с 1-2 точки. За 16:14 "Сборная" получи съдийска аванта, след като руснак "бръкна" в нашето поле и записа нужната точка за пауза. При 16:19 Радостин Стойчев поиска тайм-аут, за да обясни на момчетата как да противодействат. Направихме няколко грешки и допуснахме разликата да набъбне до четири точки. До края геймът просто се доиграваше и беше затворен от съперника при 25:19 след сервис в мрежата.

Третият гейм не започна добре и до първото техническо прекъсване губехме с 4:8. След това разликата достигна дори до 7 точки. Намалихме я, но втората пауза дойде при повече от категоричното 9:16. Наложи се да рискуване при начален сервис и в атака, но шансът не беше с нас. В края на краищата "Сборная" ни надигра в тази трета част за 25:18 и поведе с 2-1.

В решителният четвърти гейм демонстрирахме повече агресивност след неговото начало. Поведохме с до 6:4, след което руснаците ни обърнаха до 7:8 за първо техническо прекъсване. До втората пауза не се предавахме и губехме с 13:16. След нея поддържахме известно време разликата, но не успяхме да надскочим себе си и загубихме частта с 19:25. Това от своя страна означаваше и отпадане след 1-3 като краен резултат в мача.