Георги Иванов качи Левски на върха

Публикувано на: 29.11.2008 17:20

Автор: Петко Борисов

Георги Иванов изкачи Левски на върха
Нападателят на Левски Георги Иванов се превърна в герой за "сините", след като отбеляза и двата гола за победата на вицешампионите с 2:0 срещу Пирин в последния кръг от есенния полусезон.

С успеха си момчетата на Емил Велев изпревариха ЦСКА на върха на класирането в "А" група, след като шампионите се издъниха при гостуването си в Мездра.

Любимецът на сектор "Б" се появи на терена на почивката, след като първата част бе завършила без голове - 0:0. Само няколко минути, след като влезе в игра обаче Гонзо откри - 1:0. Иванов засече с глава центриране от фаул отляво и хвърли в екстаз стадион "Георги Аспарухов".

В 67-ата минута отново "деветката" на Левски бе в прегръдките на съотборниците си, след като Жоазиньо проби отляво, пусна успоредно на аутлинията и Гонзо направи 2:0 на празна врата.

Гостите опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но не бяха достатъчно концентрирани да се разпишат в София.
Етикети: гонзо, левски