Манчестър Сити поведе колоната в Англия

Публикувано на: 15.10.2011 19:33

©АП
Манчестър Сити оглави еднолично класирането във Висшата лига след 8-ия кръг. „Небесносините" се възползваха от ремито на градския съперник Юнайтед срещу Ливърпул и вече имат 2 точки аванс на върха.

„Гражданите" не срещнаха особени проблеми от Астън Вила и записаха лека победа с 4:1 на „Ийстландс". Стилиян Петров записа пълни 90 за бирмингамци, но не помогна особено на своя отбор.

Марио Балотели откри резултата в 28-ата минута след красива задна ножица. Веднага след почивката Сити удвои след ужасяваща грешка защита, при която Джонсън получи пас сам срещу вратаря - 2:0.

Венсан Компани реши всичко с трето попадение малко по-късно, засичайки с глава центриране от корнер. Уорнък все пак успя да намали за гостите, но в 71-ата Милнър наказа бившия си клуб с бомбен далечен шут за 4:1.