Барселона се разходи за 4:0 над Райо

Публикувано на: 29.11.2011 23:59

©marca.com
Барселона победи с лекота с 4:0 и без много усилия симпатичния отбор на Райо Валекано в мач от 17-ия кръг на Примера дивисион.

Каталунците не доминираха в познатия си стил, но пък и не срещата кой знае какъв отпор от противника. На почивката шампионът на Испания вече водеше класически.

Малко късно, но не и незаслужено възпитаниците на Хосеп Гуардиола поведоха чрез Алексис Санчес след половин час игра. Отново мексиканецът удвои в 41-ата, а две по-късно обърканата защита на Райо позволи на Давид Вия да се разпише за 3:0.

Десет минути след почивката Лионел Меси отбеляза дежурния си гол, с който само оформи резултата. Въпреки тежката загуба гостите се опитваха да играят футбол, но шансът не беше на тяхна страна, за да стигнат поне до почетно попадение.

Завръщане в игра след около три седмици лечение на контузия направи Андрес Иниеста. След доста опити Пике пък успя да си изкара жълт картон в края на двубоя, за да може да играе в Ел Класико.