Вердер и Кьолн газят в Бундеслигата

Публикувано на: 10.12.2011 18:28

©daylife.com
Пизаро беше с основна заслуга за победата на Волфсбург
Проблемите за Волфсбург от началото на сезона продължават. В мач от 16-ия кръг на Бундеслигата "вълците" загубиха с 1:4 гостуването си на Вердер в Бремен. Домакините имаха сериозно преимущество и съвсем закономерно поведоха още в 18-ата чрез Сократис, който засече топката на празна врата след подаване с глава от страна на Пизаро. В края на полувремето самият нападател удвои след пробив отляво - 2:0.

Ударът за гостите беше тотален, след като в 55-ата Розенберг оформи класиката с удар от по земя от около 10 метра. Само десет минути след появата си на терена Арнаутович отбеляза за 4:0 след извеждащ пас на Пизаро. В самия край Шефер отсрами селекцията на Феликс Магат. С успеха бременци остават на петото място, докато Волфсбург се смъкна на 14-ата позиция със 17 точки - на три от зоната на изпадащите.

В друг мач от кръга Кьолн изпрати Фрайбург за вкъщи със същия резултат - 4:0. По два гола за победителите отбелязаха Лукас Подолски и Кристиан Клеменс. С трите точки "козлите" са вече на 10-а позиция с 20 точки, докато съперникът им е твърдо на последното 18-о място.

Хамбургер продължава доброто си представяне под ръководството на Торстен Финк. "Северняците" спечелиха нова точка в борбата си за по-предни позиции, след като като гости завършиха при 0:0 с Майнц. Така с 18 т. воденият от Финк тим застана на 12-а позиция. Майнц е на следващото място с точка по-малко.
Етикети: бундеслига