Вила и Блекбърн се изложиха след фурора в края на 2011 година

Публикувано на: 02.01.2012 18:57

©daylife.com
Суонзи постигна първата си победа като гост във Висшата лига. В мач от 20-ия кръг уелсците изненадаха, налагайки се с 2:0 над своя домакин Астън Вила. Тимът на Стилиян Петров не показа ефективната си игра от успеха с 3:1 над Челси часове преди Нова година и загуби. Стенли изведе Вила с капитанската лента и остана на терена до края на срещата.

Гостите откриха щастливо още в 5-ата минута, когато крилото Нейтън Дайер отбеляза за 1:0. До почивката промяна в резултата нямаше. Суонзи успяха да създадат още няколко добри възможности, от които обаче не се възползваха. Домакините пък от своя страна така и не успяваха да помогнат на оставения сам в предни позиции Дарън Бент.

В самото начало на второто полувреме контраатака позволи на Сити да удвои преднината си. След отбита от лявата греда топка и разбъркване Роутледж отбеляза първия си гол във Висшата лига. До последния съдийски сигнал преобладаваха изсипаните топки пред Ворм, които не доведоха до така желаните три точки.

Подобно на Вила, Блекбърн също започна разочароващо годината след триумфа си с 3:2 над Манчестър Юн. Роувърс отстъпи с с 1:2 над Стоук Сити. И двата гола за "грънчарите" реализира дългучът Питър Крауч. Английският национал беше точен в 17-ата и в 45-ата минута. Гудуили върна "розите" в срещата с попадение в 70-ата минута, но то се оказа последно в срещата.

В друг мач от кръга Куинс Парк Рейнджърс се изложи срещу Норич в дербито на новаците. КПР зарадва феновете си с гол на Джоуи Бартън още в 11-ата минута. Халфът обаче се изкара червен картон след малко повече от половин час. Разбира се, това доведе до импулс в играта на гостите, които преди почивката възстановиха равенството чрез Плкингтън. След паузата Норич продължаваше да бъде по-активния тим. Така течеше 83-ата, в която Морисън увенча усилията на тима с попадение за крайното 2:1.