Шае Шуе оформи победата на Черноморец над Созопол

Публикувано на: 18.01.2012 17:54

©chernomoretz.bg
"Гнездото на акулите"
Черноморец започна контролите с убедителна победа над третодивизионния Созопол. Момчетата на Димитър Димитров – Херо победиха с 5:1 след голове на Костадин Дяков директно от ъглов удар, новото попълнение Преслав Йорданов с глава, Асис от дузпа през второто полувреме, арменеца Мелконян, който се смята за сигурно ново попълнение и на мароканския халф Шае Шуе.

Почетното попадение за Созопол реализира Стефан Тошков при резултат 0:2 веднага след почивката. Гостите изпуснаха дузпа в края на първата част, след като вратарят Янко Георгиев, който единствен записа пълни 90 минути, спаси без проблеми удара на Петър Кюмюрджиев.

Херо пусна в играч халфа Кристофър Олимбо, както и бразилския нападател Лусиано. Двамата ще се запомнят с два пробива, след които не паднаха голове.

Неофициален дебют направиха сигурните нови попълнения Димитър Телкийски, Преслав Йорданов и Пламен Димов. Вторият беше точен за 2:0, а при 0:0 направи фрапантен пропуск.

Срещата се игра при ниски температури и силен вятър в кампуса „Гнездо на акули”. Следващата контрола на Черноморец Бургас е на 25 януари с отбора на Спартак Варна.

Срещата е насрочена за 14.30 часа, на кампуса край Сарафово.