Ботев (Вр) би Симитли с 3:1, изпуска и дузпа

Публикувано на: 07.02.2012 15:09

Антони Здравков
Ботев (Враца) победи Септември (Симитли) с 3:1, в контрола играна на изкуствения терен в Сандански. Резултатът можеше да бъде и по-изразителен, но вратарят от Симитли спаси дузпа при 0:0, отсъдена за спъване на Николай Христов и бита от Бранимир Костадинов. Имаха и други ситуации, които можеха да бъдат превърнати в гол при по-голяма концентрация, съобщава репортер на Проспорт.бг от югозападния град.

Врачани поведоха през първото полувреме с 1:0, когато при разбъркване около голлинията лошо изчистена топка срещна Владинов и влетя в мрежата.

През второто полувреме за избраниците на Тони Здравков се разписаха Лъчезар Балтанов и Асен Чалъков.

При 3:0 мочетата от Симитли получиха право на наказателен удар и не пропуснаха да вкарат дузпата в 81-ата минута на двубоя.

По програма Ботев ще пътува към Враца в четвъртък, а за петък е уговорена контрола с Монтана на изкуствения терен край река Огоста. В досегашните тестове новакът в елита има една загуба от шампиона Литекс с 2:3.

Ботев – Първо полувреме: Митов, Антон Петров, Ванков, Альошев, Маринов, Николов, Раденцов, Илиев, Христов, Костадинов, Владинов

Ботев – Второ полувреме: Иванов, Куанг, Пенчев, Чалъков, Найденов, Балтанов, Валериев, Мирчев, Коконов, Михаил Петров, Костадинов